flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

        Судова система відіграє вагому роль в житті кожної правової держави, зокрема суд як орган державної влади виступає правовим регулятором конфліктів та гарантом основних прав та свобод громадянина, що гарантуються Конституцією.

Створення Оболонського районного суду м. Києва нерозривно пов’язано із створенням самого району як адміністративно-територіальної одиниці столиці.

Як територіальну одиницю район було утворено 3 березня 1975 року і названо на честь столиці сусідньої Білорусії – Мінським. До тодішнього Мінського району ввійшли території Куренівки, Мінського масиву, Пріорки, Оболоні. Згідно рішення сесії Київської міської ради в 2001 році району було повернуто історичну назву – Оболонський та включено до його складу територію Пуща-Водиці.

Таким чином Мінський районний суд переіменовано в Оболонський районний суд міста Києва.

Оболонський районний суд міста Києва є місцевим судом, що входить до першої ланки системи судів загальної юрисдикції, та здійснює розгляд цивільних, кримінальних, адміністративних справ, а також справ про адміністративні правопорушення.

За штатом у суді рахується 29 професійних судді. Фактично на сьогоднішній день лише 12 з них справляють правосуддя. У багатьох суддів закінчився 5-річний строк повноважень.

Суддівський корпус має значний досвід відправлення правосуддя, це фахівці своєї справи, судді постійно підвищують свій професійний рівень, займаються науковою діяльністю. Укомплектованість суддівськими кадрами у суді продовжується дотепер.

Організаційне забезпечення роботи суду здійснює його апарат, до складу якого входить 96 осіб.

Величезний обсяг роботи виконує суд, щоденно розглядаючи значну кількість справ, судді та працівники апарату суду працюють з громадянами по роз’ясненню норм діючого законодавства.