flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Не сплатив аліменти – не сідай за кермо

21 травня 2019, 10:14

Столична юстиція консультує щодо обмежень та відповідальності за ухиляння від сплати аліментів.

В Україні з 6 лютого 2018 року почав діяти Закон України № 2234-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів»від7 грудня 2017 року.

Законом передбачено ряд нових заходів примусового стягнення аліментів. Одним із таких заходів є тимчасовеобмеженняборжника у правікеруваннятранспортнимизасобами, за наявностізаборгованостізісплатиаліментів, сукупнийрозмірякоїперевищує суму відповіднихплатежів за шістьмісяців – до погашеннязаборгованостізісплатиаліментів у повномуобсязі.

Внесенівідповіднізміни в Закони «Про дорожнійрух», «Про Національнуполіцію», відповідноякихзабороняєтьсякеруватитранспортнимизасобами особам, відносноякихдержавнимвиконавцемвстановленотимчасовіобмеження у правікеруваннятранспортнимизасобами, - тягне за собою позбавлення права керуваннятранспортнимизасобами на строк відтрьох до шести місяців.

У разівиникненнятакоїзаборгованості, виконавецьвиноситьвмотивовану постанову і надсилає сторонам для відома не пізнішенаступногоробочого дня з дня їхвинесення. Постанови направляються до виконаннявідповідними органами, післязакінчення строку для оскарженнярішення, якщодіївиконавця не булиоскаржені. У разіоскарження, постанова, якщоїї не скасовано, підлягаєвиконаннювідповідними органами післярозглядусправивідповідним судом.

При цьомувизначається ряд застережень, коли тимчасовеобмеженняборжника у правікеруватитранспортнимизасобами не може бути застосовано, зокрема, у разі:

  • якщовстановлення такого обмеженняпозбавляєборжника основного законного джерелазасобів для існування;
  • використанняборжником транспортного засобу у зв’язку з інвалідністючиперебуванням на утриманніборжника особи з інвалідністю I, II групи, визнаної в установленому порядку, абодитини з інвалідністю;
  • проходженняборжникомстроковоївійськовоїслужби, військовоїслужби за призовом осібофіцерського складу, військовоїслужби за призовом під час мобілізації, на особливийперіодабоякщоборжник проходить військову службу та виконуєбойовізавданнявійськовоїслужби у бойовійобстановцічи в районіпроведенняантитерористичноїоперації;
  • розстроченняабовідстроченнясплатизаборгованості за аліментами у порядку, встановленому законом.

Отже, законодавецькрок за крокомробитьбільшефективнимзаконодавство направлено передусім на захистінтересівдітей і осіб, ізякимидитинапроживає.