flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Державна реєстрація створення ВП

23 квітня 2019, 15:52

ДЕРЖАВНА РЕЄСТРАЦІЯ СТВОРЕННЯ ВІДОКРЕМЛЕНОГО ПІДРОЗДІЛУ

 

            Юстиція супроводжує людину протягом всього життя: від отримання свідоцтва про народження до кінця життя. Столична юстиція у рамках реалізації правопросвітницького проекту Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!» консультує громадян щодо захисту прав у різних життєвих ситуаціях.

Згідно норм чинного законодавства, громадське об’єднання зі статусом юридичної особи у своєму структурному підпорядкуванні може мати відокремлені підрозділи (філії та представництва), що не мають статусу юридичної особи.

Такі утворення реєструються та припиняють свою діяльність згідно зі статутом юридичної особи у порядку, визначеному частинами 17, 19 статті 17 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань», частиною 1 статті 13 Закону України «Про громадські об’єднання» та статтею 95 Цивільного кодексу України.

Навіщо потрібні відповідні утворення ?

Головна мета – поширення ідей та цінностей громадського об’єднання на всю територію України, а також можливість отримання громадським об’єднанням всеукраїнського статусу в подальшому. Тобто, мова йде про утворення відокремлених підрозділів (філій, представництв) у більшості адміністративно-територіальних одиницях України і підтвердження такого статусу у встановленому законом порядку.

Отже, подумавши логічно, для того, щоб підтвердити вище зазначений статус, громадському об’єднанню потрібно зареєструвати не менше, ніж чотирнадцять відокремлених підрозділів (філій, представництв) за відповідним територіальним принципом.

Як бути з процесуальними моментами ?

Для державної реєстрації створення відокремленого підрозділу, до відповідного реєстраційного органу, подаються наступні документи:

-    заява форми № 4, затверджена Наказом Міністерства юстиції України від 18 листопада 2016 року № 3268/5 про державну реєстрацію створення відокремленого підрозділу юридичної особи;

- примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) рішення уповноваженого органу управління юридичної особи про створення відокремленого підрозділу.

Натомість, що стосується державної реєстрації змін до відомостей та припинення діяльності відокремленого підрозділу, подаються лише заяви форми № 5 та № 6, затверджені Наказом Міністерства юстиції України від 18 листопада 2016 року № 3268/5, відповідно.

При цьому, адміністративний збір за відповідні послуги не сплачується, а строк розгляду поданого пакету документів з винесенням відповідного рішення повинен складати не більше трьох робочих днів.  

Разом з тим, слід також звернути увагу на те, що найчастішою помилкою, під час реєстрації створення відокремленого підрозділу (філії, представництва), є неправильно викладене найменування.

Тому, згідно абз. 3 частини 3 Вимог до написання найменування юридичної особи, її відокремленого підрозділу, громадського формування, що не має статусу юридичної особи, крім організації профспілки, затверджених Наказом Міністерства юстиції України від 05 березня 2012 року № 368/5, найменування відокремленого підрозділу має містити слова «відокремлений підрозділ» («філія», «представництво») та вказувати на належність до юридичної особи, яка створила зазначений відокремлений підрозділ.

Отже, зареєструвати відокремлений підрозділ (філію, представництво) – просто, звернувшись до відповідних Головних територіальних управлінь юстиції, за місцезнаходженням громадського об’єднання, Центрів надання адміністративних послуг або до Центрів надання вторинної правової допомоги.