flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Зведене виконавче провадження

17 квітня 2019, 15:26

Коли громадяни не вчасно виконують свої зобов’язання та не виконують рішення суду, до справи підключається державні виконавці. Столична юстиція консультує, як виконати рішення суду.

Буває, що одна іта ж людина є боржником по кількох виконавчих провадженнях. Тоді державні виконавці об’єднують такі справи та виконують зведене виконавче провадження. Що це означає?

Зведеним виконавчим провадженням є виконавче провадження з присвоєним Автоматизованою системою виконавчих проваджень номером зведеного виконавчого провадження до складу якого входять виконавчі провадження про стягнення з одного боржника.

Відповідно до ст. 30 Закону України «Про виконавче провадження», виконання кількох рішень про стягнення коштів з одного боржника здійснюється державним виконавцем, який відкрив перше виконавче провадження щодо такого боржника, у рамках зведеного виконавчого провадження.

Про об’єднаннявиконавчихпроваджень у зведенедержавнийвиконавецьвиносить постанову, в якійзазначаютьсявсівідкриті на момент об’єданнявиконавчіпровадження про стягнення з одного боржника.

Відповідно до Положення про Автоматизовану систему виконавчих проваджень, у разіякщо у відділівідкритовиконавчепровадження про стягнення з боржникакоштів, виконавчідокументищодоцьогоборжникарозподіляються Системою на державного виконавця, у якогоперебуваєвідкритевиконавчепровадження.

У разівідкриттявиконавчогопровадженнящодоборжника, щодо якого вже існуєзведеневиконавчепровадження, воноприєднується до зведеноговиконавчогопровадження, про щодержавнимвиконавцемвиноситься постанова.

Наявністьабовідсутністьіншоговиконавчогопровадженнячизведеноговиконавчогопровадженнящодо одного й того самого боржникадержавнийвиконавецьперевіряє за данимиавтоматизованоїсистемивиконавчогопровадження при відкриттівиконавчогопровадження.

Виконання декількох рішень про стягнення з одного боржника є найбільш оптимальним, не створює необхідності вчиняти одну і ту саму виконавчу дію декілька разів.

Порядок зверненнястягнення на кошти та іншемайноборжника встановлений статтею 48 Закону України «Про виконавче провадження». Цей порядок є єдиним як при виконанні одного виконавчого провадження, так і при виконанні декількох виконавчих проваджень в рамках зведеного виконавчого провадження:

  • В першу чергу, стягнення звертається на кошти боржника в національній та іноземній влаютах, інші цінності, у тому числі на кошти на рахункахборжника у банках та іншихфінансовихустановах.

Готівковікошти, виявлені у боржника, вилучаються та зараховуються на відповіднірахункиорганівдержавноївиконавчоїслужби, приватного виконавця не пізнішенаступногоробочого дня післявилучення, про щоскладається акт.

  • У разівідсутності у боржникакоштів та іншихцінностей, достатніх для задоволеннявимогстягувача, стягненняневідкладнозвертаєтьсятакож на належнеборжникуіншемайно, крім майна, на яке згідноіз законом не може бути накладеностягнення. Зверненнястягнення на майноборжника не зупиняєзверненнястягнення на коштиборжника.

Право запропонувати види майна чи предмети, які необхідно реалізувати в першу чергу належить боржнику (стягувач таким правом не наділений) Однак, черговістьстягнення на кошти та іншемайноборжника в такому випадку остаточно визначаєтьсявиконавцем.

  • У разіякщо сума, щопідлягаєстягненню за виконавчимпровадженням, не перевищує 20 розмірівмінімальноїзаробітної плати, зверненнястягнення на єдинежитлоборжника та земельнуділянку, на якійрозташованетакежитло, не здійснюється. У такому разівиконавецьзобов’язанийвжитизаходів для виконаннярішення за рахунокіншого майна боржника.

 

Виконавець проводить перевіркумайнового стану боржника у 10-денний строк з дня відкриттявиконавчогопровадження. У подальшомутакаперевірка проводиться виконавцем не рідшеніж один раз на два тижні - щодовиявленнярахунківборжника, не рідшеніж один раз на три місяці - щодовиявленнянерухомого та рухомого майна боржника та йогомайнових прав, отриманняінформації про доходи боржника.

При виконанні зведеного виконавчого провадження слід враховувати черговість задоволення вимог стягувачів у разі недостатності стягнутих коштів та черговість розподілу стягнутих з боржника грошових сум:

Розподілстягнутихвиконавцем з боржника за виконавчимпровадженнямгрошовихсум (у тому числіодержанихвідреалізації майна боржника) здійснюється у такійчерговості:

1) у першу чергуповертаєтьсяавансовийвнесокстягувача на організацію та проведеннявиконавчихдій;

2) витративиконавчогопровадження, не покритіавансовимвнескомстягувача;

3) вимогистягувача та стягуєтьсявиконавчийзбір у розмірі 10 відсотківфактичностягнутоїсуми (крімвиконавчихдокументів про стягненняаліментів);

4) штрафи, накладенівиконавцемвідповідно до вимогцього Закону, та виконавчийзбірабоосновнавинагорода за виконавчими документами про стягненняаліментів.

Розподілгрошовихсум у черговості, зазначеній у частиніпершійцієїстатті, здійснюється в міруїхстягнення.

У разіякщопід час розподілугрошовихсум у випадку, стягнутоїсуминедостатньо для задоволеннявимогстягувачів за виконавчими документами, коштирозподіляютьсявиконавцемміжстягувачами в такійчерговості:

1) забезпечені заставою вимогищодостягнення з вартостізаставленого майна;

2) вимогищодостягненняаліментів, відшкодуваннязбитків та шкоди, завданихвнаслідоккримінальногоабоадміністративногоправопорушення, каліцтваабоіншогоушкодженняздоров’я, а також у зв’язкуізвтратоюгодувальника;

3) вимогипрацівників, пов’язані з трудовимиправовідносинами;

4) вимогистягувачів за загальнообов’язковимдержавнимсоціальнимстрахуванням, вимогищодозбору на обов’язковедержавнепенсійнестрахування, страховихвнесків на загальнообов’язковедержавнесоціальнестрахування та вимогищодоподатків та іншихплатежів до бюджету;

5) у п’ятучергузадовольняютьсявсііншівимоги.

Вимогистягувачівкожноїнаступноїчергизадовольняютьсяпіслязадоволення в повномуобсязівимогстягувачівпопередньоїчерги. У разіякщостягнутоїсуминедостатньо для задоволення в повномуобсязівсіхвимогоднієїчерги, вимогизадовольняютьсяпропорційно до належної кожному стягувачусуми. Вимогистягувачівщодовиплатизаборгованостііззаробітної плати та іншівимоги, пов’язані з трудовимиправовідносинами, задовольняютьсяв порядку надходженнявиконавчихдокументів.

У разіякщовиконавчідокументищодовиплатизаборгованостііззаробітної плати та іншихвимог, пов’язанихізтрудовимиправовідносинами, надійшлипротягом одного дня і стягнутоїсуминедостатньо для задоволення в повномуобсязівсіхвимог за такими виконавчими документами, відповіднівимогизадовольняютьсяпропорційно до належної кожному стягувачусуми.

Щодо обмеженого доступу сторони виконавчого провадження до АСВП:

Сторона має право обмеженого доступу до Автоматизованої системи виконавчих проваджень, а саме до виконавчого провадження, стороною якого вона є. Такий доступ здійснюється за номером виконавчого провадження та ідентифікатором доступу, зазначеним у постанові про відкриття виконавчого провадження.

Всі дії в рамках зведеного виконавчого провадження вчиняються, як правило вчиняються в рамках першого відкритого виконавчого провадження. При формуванні процесуальних документів система підтягує всі виконавчі документи, які входять до зведеного виконавчого провадження.

Всі виконавчі дії по зведеному виконавчому провадженні можна відслідкувати лише по виконавчому провадженні, в якому вони вчинялись.

Якщо виконавче провадження приєднано до зведеного виконавчого провадження, то за ідентифікатором доступу в Системі можна побачити лише постанову про відкриття виконавчого провадження та постанову про приєднання виконавчого провадження до зведеного виконавчого провадження.

З повною інформацією про виконавче провадження можна отриматиу виконавця шляхом ознайомлення з виконавчим провадженням або зверненням з заявою про хід виконавчого провадження.